Máma ve městě

10 důvodu PROČ je úžasné mít dítě

19. Dec 2018

Taky občas sedíte a přemýšlíte, zda už by nebylo vhodné pořídit si dítě? Každá žena to zná. Chytí do náruče cizí dítě a najednou si představí, že už má to svoje kouzelné miminko, které se na ní směje. Zaplaví ji pocit štěstí a ona běží domu. Skočí na svého partnera a jde se pracovat na miminku. Přemýšleli jste už ale nad tím, proč je to tak úžasné? Ano je to jakýsi přirozený vývoj lidstva, ale těch důvodů je mnohem více, než jen “tikají mi hodiny”.

.
10 důvodu PROČ je úžasné mít dítě

1) Konečně je na koho svést nepořádek

Také se vám občas stávalo, že k vám přišla neočekávaná návštěva a vy jste měli nepořádek? Tak tady je hned první důvod proč si pořídit dítě. Nepořádek máte na koho svést. I když nepopírám, že nepořádek je často váš, je někdy vtipné svést ho na dítě, samozřejmě tak, aby mu to neublížilo. Přijde vás překvapit tchyně a říká: Ty tu máš zase nepořádek. Odpověď je hned tady: Víš ono je to tvůrčí prostředí tvého vnoučka. Vsaďte se, že tchyně bude hned zticha.

2) Máte omluvu pro svůj neupravený vzhled

Když máte malé dítě, často se stává, že jste neupravená, unavená a ve starém oblečení. Když se vám toto stávalo bez dítěte, bylo těžké najít si slušnou výmluvu, které by se dalo uvěřit. S miminkem tato výmluva přišla sama. Víte, jsem tak unavená. Malý tak špatně spí. Celou svou péči věnuji malému, nestíhám se věnovat sama sobě. Když toto řeknete partnerovi, budete se divit, jak rychle obdržíte poukaz na wellness.

3) Nákupy bez výčitek

Ráda chodíte do nákupního centra a prohlížíte si rozkošné dupačky, čepičky, botičky a dudlíky? Nyní máte možnost se nad takovými věcmi rozplývat a kupovat je, aniž by se někdo na vás díval jako na nějakého mimozemšťana. Je normální, že sobě raději odepřete nové boty, či kabelku, jen proto, aby vaše dítě mělo nový kočárek, svítící dudlík, nebo obleček Sana Clause, který bude mít na sobě jen dvě hodiny. Nikdo vám nebude vyčítat zase nové botičky, které stejně bude mít jen 5 krát, protože z nich pak vyroste, ale je to přece tak rozkošné. Vaše dítě to musí mít.

4) Mateřská - nemusím nosit kafe šéfovi

Chodíte do práce a říkáte si, že vás už nebaví každý den vstávat a nosit kafe tomu mrzutému šéfovi. Tak mám pro vás parádní novinku. Na mateřské dovolené nebudete muset nosit kafe šéfovi, ani skákat, jak on píská. Budete pouze vstávat a dávat prso malému vždy, když si o ně řekne. Mateřská dovolená je cesta, jak být doma a dostávat výplatu.

5) Zjistíte, jak schopná jste v poměru k ostatním matkám

Když jste ještě byla svobodná, často jste poslouchala ostatní matky, jak si stěžují. Mají jedno dítě a nic nestíhají. Sedí u internetu a jen čtou všechny ty rady, jak kojit, kdy kojit, jak dlouho kojit. Kdo to nedělá podle nich, tak je špatný rodič. Najednou když máte své dítě, zjišťujete, kolik matek si rádo přibarvovalo a dokreslovalo různé scénáře. Vy se třemi dětmi zvládáte to, co ony stěží zvládnou s jedním. Přijdete na to, že se kojí tehdy, když dítě má hlad a ne kdy ukazují hodiny. Vlastně zjistíte, kolik žen je neschopných a kolik žen si vlastně přibarvuje realitu, aby sebe ukázalo v tom nejlepším světle.  

6) Můžete dělat věci, které jste milovaly dělat v dětství

Milovaly jste v dětství sledovat Simpsonovy, animované pohádky, nebo číst Děti z Bullerbynu a nepřešlo vás to do dnešní doby? Tak mám pro vás dobrou zprávu. Dítě je cesta, jak se k těmto činnostem můžete vrátit. Simpsonovi vám můžou hrát během celého dopoledne, když vaříte a nikomu nebude divné, že se na to taky koukáte, protože přece to má rádo vaše dítě. Můžete sledovat animované pohádky a nikoho si nevšimne, že vám u Hledá se Nemo ukápla slzička, protože každý sleduje reakce vašeho dítěte. Večer před spaním můžete číst Děti z Bullerbynu, protože je to kvalitní četba pro vaše dítě a to, že u toho budete vypadat zasněně, nikomu nepřijde divné.

7) Konečně pro někoho budete hrdina

Míváte pocit, že vás nikdo neocení? Že pro nikoho nejste důležití? Je to jeden z okamžiků, který vám dá pocit, že dítě bylo správné rozhodnutí. Protože v prvních pár letech jeho života, at řeknete nebo uděláte cokoliv, bude vás brát jako hrdinu. Všechny vaše rady, činy i komentáře bude brát za svaté a vy budete mít konečně pocit, že vás někdo uznává. Že někomu záleží na vašich radách a vaše ego poskočí pěkně na horu.

8) Máte výmluvu pro cokoliv.

Jdete někam pozdě, připálilo se vám jídlo, nestihla jste zašít partnerovi ponožky. To nevadí. Máte dítě. Všechno se omlouvá. Jdete pozdě, protože dítě spalo, jedlo, brečelo. Připálila jste jídlo - nevadí. Kojila jste, uspávala nebo usla s dítětem. Zase se promíjí. Manžel jde do práce v děravých ponožkách a kolegové si toho všimnou? Nevadí, omluví mu to, protože jste vlastně teprve porodila.

9) Máte dědice

Občas se stane, že přece jen je někdo bohatý a rád by dědice. Další výborný důvod pro to, pořídit si miminko. Přece nikdo nechce odkázat svůj velký majetek někomu, koho skoro nezná. Nebudeme si nic nalhávat, v bohatých rodinách jsou málo kdy upřímné a pevné vazby. Tím, že si pořídíte miminko se vyhnete problémům, které by vás čekaly před smrtí. Je totiž jasné, kdo bude jako dědic.

10) Nepopsatelný pocit štěstí

A pak je tady samozřejmě takové to klišé. Miminko nám přece přináší radost. Je to uzlíček štěstí. Naplňuje naši domácnost smíchem. Samozřejmě jsme na sebe neskutečné pyšní, když vidíme jaký poklad se v nás za 9 měsíců vytvořil. A ano náš dům je plný smíchu, radosti, krásných zážitků a neopakovatelných chvil.

0 komentářů
Líbil se Ti článek? Sleduj mě na Facebooku
Děkuji

Nejčtenější

Očkování, ano či ne?
Máma ve městě

Očkování, ano či ne?

19. Dec 2018
Jak otěhotnět a nezbláznit se
Máma ve městě

Jak otěhotnět a nezbláznit se

19. Dec 2018
101 tipů jak si přivydělat na mateřské
Máma ve městě

101 tipů jak si přivydělat na mateřské

19. Dec 2018

Nejnovější

Jak otěhotnět a nezbláznit se
Máma ve městě

Jak otěhotnět a nezbláznit se

19. Dec 2018
101 tipů jak si přivydělat na mateřské
Máma ve městě

101 tipů jak si přivydělat na mateřské

19. Dec 2018
Jak ušetřit s Tipli.cz
Máma ve městě

Jak ušetřit s Tipli.cz

19. Dec 2018
.