Máma ve městě

7 důvodů PROČ nemít dítě

19. Dec 2018

Přemýšlíte zda mít nebo nemít dítě? Zda jste připraveni na takovou zodpovědnost? Pokud si tím nejste jistí, tak mám pro vás pár důvodů, které by vám mohly pomoct v rozhodování. Pokud se vám budou líbit, tak se na dítě ještě nevrhejte.

.
7 důvodů PROČ nemít dítě

1) Vytáhne z vás i to co nemáte

Dítě je žrout všeho. Dítěti musíte věnovat čas, peníze, svůj zájem a mnoho dalšího. Dítě potřebuje každý den jíst, oblékat se, chodit do školky, školy nebo kroužků. Později do kina pozvat kamarádku, nebo kluky na pivo. Při všech těch aktivitách potřebují děti peníze od svých rodičů. Dostáváme se tady do stovek tisíců. Mnohdy i výše, pokud máme náročné dítě. Nemluvě o různých společných aktivitách, výletech, dovolených. Toto bere vaši energii. Každá matka, která má dceru, zná, že často otevře svůj šatník a ten je prázdný. Ať chceme nebo ne, dítě z nás vytáhne peníze i energii. Připravte se na to, že příštích minimálně 20 let, budete platit, platit a platit.

2) Ztratíte svůj osobní prostor

Je dobře známo, že když máte malé dítě, tak si ráno uvaříme kafe a večer si ho vypijeme. Jdete na toaletu a i když zavřete dveře a zamknete se, tak se to malé dítě stejně dostane za vámi. Dostanete se do takového stavu, že dítě bude na prvním místě a zabere vám i postel, takže už ani v noci se nevyspíte. Budete se muset omezovat na večírcích s přáteli. Buď se jich neúčastnit, nebo se omezit, nebo si zaplatit chůvu.

3) Doživotní pocit strachu

V den kdy zjistíte, že jste těhotná se stane taková zvláštní věc. Začnete se bát. Neustálé. A nebudou to jen maličkosti. Nejdříve ať není potrat, dále ať je dítě zdravé, ať je porod v pořádku, ať ho dobře vychováte. Ať to finančně zvládnete. Ať se mu nic nestane. Ať se nedostane do špatné party, ať ho nestáhne alkohol nebo drogy. A pořád něco. V každém životním období bude nějaký důvod, proč se bát.

4) Všechno příjemné bude na posledním místě

Ne jen že ztratíte svůj osobní prostor, ale i všechny vaše oblíbené činnosti se v seznamu priorit přesunou až na poslední místo. Netvrdím, že dítě není příjemné, ale je to povinnost. Povinnost, pro kterou se rozhodujete. Kdežto na koníčky vám nezůstane čas a často ani peníze. Protože povinnosti jsou před koníčky samozřejmě.

5) Neustále budete něco hledat

To, že občas hledáte klíče od auta, nebo telefon, je normální. Tedy v rámci možností. Každopádně, až dítě začne běhat, budete hledat nejen klíče a telefon, ale vařečku, dudlík, spodní prádlo, zubní pastu nebo hřeben. Takové věci se neztrácejí samy od sebe. Často zjistíte, že takové věci najdete na úplně jiných místech a hlavně na takových místech, kde byste je ani nehledali. Často i po dost dlouhé době.

6) Vaše postava už nikdy nebude jako před tím

Pokud jste zastáncem dokonalé postavy, tak dítě vám tuto představu rychle a okamžitě rozbije. Narostou vám boky, zadek, stehna, prsa i břicho. Těhotenství často doprovází i nepříjemné strie. Jak víme, ty když se jednou objeví, tak už nezmizí. Budete špatně spát, objeví se kruhy pod očima a popelavá barva kůže. Ztratíte úsměv z únavy a začnou se tvořit vrásky. A jak je známo, těhotenské tuky se dávají dolů úplně nejhůře.

7) Porodní bolesti jsou ty nejhorší

Jsou ženy, které se bolesti nebojí, ale jsou i ženy, jako já, které mají z bolesti noční můru. Bolest je něco, čemu se úplně nejvíc vyhýbáme. I když jsme v tomto silnější, tak porodní bolesti jsou opravdu veliké. Muži si zkusili porodní bolesti a skončili u třetího stahu, jelikož bolesti byly neúnosné. Která máte dítě, tak víte, že samozřejmě na to časem zapomeneme, ale pro prvorodičky je to jeden z velkých důvodů, proč do dítěte nejít.

Vím, že důvodů by se našlo více, ale tyto nejvíce odrazují. Chápu, že často jde i o kariéru, ale to si myslím, že jde zvládnout. Ráda od vás uslyším vaše důvody proč jste se rozhodly dítě si nepořídit (nebo naopak pořídit).

0 komentářů
Doporučené komentáře
Líbil se Ti článek? Sleduj mě na Facebooku
Děkuji

Nejčtenější

Očkování, ano či ne?
Máma ve městě

Očkování, ano či ne?

19. Dec 2018
Jak otěhotnět a nezbláznit se
Máma ve městě

Jak otěhotnět a nezbláznit se

19. Dec 2018
101 tipů jak si přivydělat na mateřské
Máma ve městě

101 tipů jak si přivydělat na mateřské

19. Dec 2018

Nejnovější

Jak otěhotnět a nezbláznit se
Máma ve městě

Jak otěhotnět a nezbláznit se

19. Dec 2018
101 tipů jak si přivydělat na mateřské
Máma ve městě

101 tipů jak si přivydělat na mateřské

19. Dec 2018
Jak ušetřit s Tipli.cz
Máma ve městě

Jak ušetřit s Tipli.cz

19. Dec 2018
.